ПАРАФІЯ

Яблунівська церква

Українська Греко-Католицька Церква

Заснування Монастиря

Свого часу в м.Тернополі до Згромадження сс. Милосердя св. Вінкентія звер-нулися владика Саприга Михаїл і ректор тернопільської семінарії о.Василь Семенюк з проханням заопікуватися старенькою вдовою Оленою Котлярчук, що проживає у с. Яблунів Косівського району.

Слід пригадати досить цікавий збіг обставин. Пані Олена Котлярчук перед війною просилася до Згромадження сс. Милосердя св. Вінкентія в Івано-Франківську. Її не прийняли, бо п.Котлярчук мусила опікуватися хворим братом. Щоб не бути ви-везеною до Німечини і, таким чином, зберегти землю, господарство, вона одружується з Порфирієм Атаманюком. Правда цей шлюб був лише для людей, а насправді вони склали обіт чистоти. Пані Олена і пан Порфирій, маючи велику госпо-дарку, важко працюють. З цієї праці вони в 50-х роках розпочинають будувати буди-нок, який в майбутньому має стати монастирем. В 1958 р. будинок був збудований. В домі постійно служилася св. Літургія: о.Володимиром Шафраном, о. Василем Семе-нюком, владикою Павлом Василиком. Перед смертю Порфирій Атаманюк, у 1988 р., робить заповіт на тодішніх семінаристів Тернопільської семінарії о. Володимира Шафрана і о. Василя Пастуха. Пані Олена довший час мешкала сама. Їй була потрібна допомога. В 1997 р. звернулися за допомогою до сестер св. Вінкентія. Згромадження, після відвідин с. Єремії Побуринни і с. Володимири Федак, вирішує взяти під опіку пані Олену Котлярчук, яка переписує будинок на Згромадження сс. Милосердя св. Вінкентія.

30 вересня 1997 р. с. Єремія Побуринна і с. Володимира їдуть до с. Яблунів, щоб заопікуватись панею Оленою Котлярчук. Спершу вони оформлюють право власності на будинок. 26 листопада 1997 р. розглядаються заяви о. Пастуха В. і о. Шафрана В. На основі цих заяв було видано рішення, що будинок по вул. Шевчен-ка,23 стає власністю монастиря Згромадження сс. Милосердя св. Вінкентія. 3.03.1998 р. зареєстрований статут Згромадження в Коломиївсько-Чернівецькій єпархії УГКЦ, згідно з Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації».

На початку свого перебування сестри в Яблунові проводять капітальний ре-монт з невеликою реконструкцією будинку. Потрібно було очистити будівлю з сере-дини, виконати роботи, які стосувалися благоустрою землі навколо дому. Посвячення будинку відбулося 4 липня 1998 року владикою Павлом Василиком. Монастир отри-мав назву «Воздвиження Чесного Хреста».

Бібліотека духовної літератури

У червні 2005 року з ініціативи сестер Милосердя святого Вінкентія та згодою і благословенням отця пароха Дмитра було прийнято рішення створити на парафії бібліотеку духовної літератури. Першу значну пожертву для цієї цілі вніс підприємець із с. Стопчатів Олександр Павлович Яворський. Завдяки його пожертві сестри мали змогу закупити багато книг.

Протягом літа-осені 2005 р. сестри займалися придбанням, оформленням та записом наявної літератури. Для бібліотеки було виділено кімнату в дзвіниці. Після того, як кімната була прибрана, побілена, в січні 2006 року відбулося відкриття бібіліотеки.

Впродовж 2006-2007 років отець Дмитро за спільною згодою церковного братства виділив кошти для поповнення бібліотеки новою літературою.

В січні 2007 року з нагоди першої річниці існуваня бібліотеки 10 найактивніших читачів були нагородженні грамотами та невеликими подарунками.

В серпні 2007 року за згодою отця Дмитра та допомогою п.Богдана Синітовича бібліотека була перенесена з дзвіниці до однієї з кімнат в резиденції. На даний час бібліотека знаходиться на першому поверсі резиденції в світлому просторому приміщенні, де сестри також мають можливість проводити зустрічі з дітьми та молоддю.

В бібліотеці налічується понад 500 книг. Серед них є цікаві ілюстровані книги для дітей, книги з історії церкви, про життя святих, на біблійну тематику, література для подружніх пар і молоді. Невдовзі планується поповнити бібліотеку новою літературою, яка буде цікавою для дітей і дорослих.

Щиро дякуємо всім, хто доклав старання, праці, коштів для того, щоб бібліотека почала працювати. Нехай ця духовна література допоможе нашим парохіянам знайти відповіді на важливі житєві запитання та відкриє чудовий світ художнього слова для дітей і сприяє їхньому моральному, релігійному вихованню.

Бажаємо, щоб на цій парохії було якнайбільше свідомих християн, яким небайдуже їхнє духовне життя і христянське виховання дітей.

Хостинг надає Косівський портал